Neden UtopiaBilişim'i Tercih Etmeliyim?

%99,9 Uptime Garantisi

Standart SLA kapsamında %99,9 network uptime ve %99,80 donanım uptime garantisi.

%99,9 DDoS Koruması

Özel firewall sistemimiz ile tüm saldırılara karşı koruma altındasınız.

Efsanevi Teknik Destek

7/24 Aktif olan canlı desteğimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz

Türkiye Lokasyon Sanal Sunucu Ve Hosting Ürünlerimizde %99.9 Uptime Garantisi Kesintisiz Hizmet.​​ Türkiye DDoS Korumalarımız Ile Flood Ve DDOS Trafiğine Geçit Yok.

Kurumsal Sanal Sunucular

pricing image
CPU
vCore
Ram
Disk
Port
Radi Yapı
DDOS Koruma
%99 Uptime Uplink

Gelişmiş Sunucu ve Network Altyapısı

Üstün Teknoloji, Tam Sunucu Kontrolü

Xeon Silver & Gold İşlemci

Yoğun işlem yükleri ve performans ihtiyaçlarınız için sunucunuzu yeni nesil Xeon Silver & Gold işlemci desteği ile güçlendirin.

Hardware RAID 0 / 1 / 5 / 10

RAID desteği ile 8 adet diski aynı anda kullanarak veri yedekliliğinizi yükseltin ve depolama kapasitenizi artırın.

1.536 GB RAM Desteği

Yüksek kaynak ihtiyaçlarınız için üstün donanım yapılandırma özellikleri ile 24 adet x 64 GB ile toplamda 1.536 GB RAM kullanın.

Gelişmiş Donanım Performansı

Intel Hyber-Threading ve Intel Turbo Boost 2.0 tekknolojisi desteği ile yoğun sorgu yükü altında bile güçlü performans alın.

Üstün Firewall Sistemimiz

Gerçek 1.2 Tbps filtreleme kapasitemiz ile iş sürekliliğini en üst düzeyde tutmayı hedefleyerek dünya standartlarında hizmet sağlıyoruz.

Profesyonel Destek

Alanında uzman ekibimiz ile üç farklı kanaldan 7/24 destek hizmeti sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bizlere en çok sorulan soruları sizler için derledik.

Yüksek kaynak ihtiyacı olan ve sunucu kaynağını paylaşımsız olarak kullanmak isteyen kullanıcılar için idealdir. Xtreme Server’ı tercih eden kullanıcılar, bu yüksek kaynağı yönetecek donanımsal özellikleri, donanım kapasiteleri dâhilinde dilediği gibi belirleyebilirler.

Sunucu donanım yapısının desteklediği maksimum sınırlara kadar donanım yükseltme yapılabilir. Ancak satın alınan sunucuda seçilen donanım özellikleri sonradan daha düşük donanımsal özelliklere düşürülemez ve iade edilemez.

SSD VDS sunucularımızda 2 fiziksel veya 4 fiziksel işlemcili sunucu bilgisayarlar kullanılmaktadır. SSD (Solid State Drive) sabit diskler, mekanik disklerden farklı olarak 2.5" boyutlarında hiçbir hareketli parçası olmayıp, daha az güç tüketimine, daha yüksek performansa sahiptir. Okuma hızı normal mekanik bir sabit diske oranla %500 daha hızlıdır, IOPS (input/Output Operation per second) karşılaştırmasında ise bir mekanik disk 100 ile 200 IOPS oranına sahip iken SSD diskler 75.000 IOPS oranına sahiptir. Bu nedenle SSD kullanılan tüm sunucular normalden çok daha hızlı işlem yapabilmektedir.

Yedekleme sorumluluğu müşterilerimize aittir ancak yedekleme hizmeti almak istiyorsanız sipariş esnasında ekleyebilirsiniz.

 

Evet, kullanılabilir. Dedike ayrılmış kaynaklar sayesinde yüksek kaynak tüketimi gerçekleştiren oyun sunucuları için VDS server tercih ederek, VDS snuculardan daha yüksek performans elde edebilirsiniz.