Neden UtopiaBilişim'i Tercih Etmeliyim?

%99,9 Uptime Garantisi

Standart SLA kapsamında %99,9 network uptime ve %99,80 donanım uptime garantisi.

%99,9 DDoS Koruması

Özel firewall sistemimiz ile tüm saldırılara karşı koruma altındasınız.

Efsanevi Teknik Destek

7/24 Aktif olan canlı desteğimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz

Türkiye Lokasyon Sanal Sunucu Ve Hosting Ürünlerimizde %99.9 Uptime Garantisi Kesintisiz Hizmet.​​ Türkiye DDoS Korumalarımız Ile Flood Ve DDOS Trafiğine Geçit Yok.

RDP (Uzak Masaüstü) Sanal Sunucular

pricing image
Kullanıcı Sayısı
İşletim Sistemi
Ram
vCore
Disk
Port
%99 Uptime Uplink
VPN Desteği
Microsoft Office Desteği
Firewall Servisi

Gelişmiş Sunucu ve Network Altyapısı

Üstün Teknoloji, Tam Sunucu Kontrolü

Anında Kurulum

VDS Sunucunuz, siz satın aldıktan hemen sonra otomasyon sistemimiz tarafından hemen kurulup kullanımınıza hazır oluyor. Dilediğiniz gibi işletim sistemi değiştirip sunucunuzu siz yönetin.

%99,9 Uptime Garantisi

Standart SLA kapsamında %99,9 network uptime ve %99,80 donanım uptime garantisi.

Son Teknoloji Donanımlar

Maksimum sunucu performansı için en yeni ve en kaliteli donanım ürünlerini kullanıyoruz.

Hat kapasitesi ve lokasyon

Sunucularımız 1 Gbit/s hat kapasitesine sahiptir. TürkNet veri merkezi üzerinden hizmet vermekteyiz.

Üstün Firewall Sistemimiz

Gerçek 1.2 Tbps filtreleme kapasitemiz ile iş sürekliliğini en üst düzeyde tutmayı hedefleyerek dünya standartlarında hizmet sağlıyoruz.

Profesyonel Destek

Alanında uzman ekibimiz ile üç farklı kanaldan 7/24 destek hizmeti sağlıyoruz.

Utopik Hızımıza Hazır Olun!

Sıkça Sorulan Sorular

Bizlere en çok sorulan soruları sizler için derledik.

RDP sunucular size uzak masaüstü araçlarınızı kullanma fırsatı sunmaktadır. İnternet üzerinden yapılan işlemler ile farklı bir bilgisayarla bağlantı kurabilir, kullanmaya başlayabilirsiniz.

SSD VDS sunucularımızda 2 fiziksel veya 4 fiziksel işlemcili sunucu bilgisayarlar kullanılmaktadır. SSD (Solid State Drive) sabit diskler, mekanik disklerden farklı olarak 2.5" boyutlarında hiçbir hareketli parçası olmayıp, daha az güç tüketimine, daha yüksek performansa sahiptir. Okuma hızı normal mekanik bir sabit diske oranla %500 daha hızlıdır, IOPS (input/Output Operation per second) karşılaştırmasında ise bir mekanik disk 100 ile 200 IOPS oranına sahip iken SSD diskler 75.000 IOPS oranına sahiptir. Bu nedenle SSD kullanılan tüm sunucular normalden çok daha hızlı işlem yapabilmektedir.

Anında Kurulum, Durdurma/Başlatma, İşletim Sistemi Değiştirme, Trafik İzleme Monitörü, Web Konsol, Log Takibi ve Snapshot Alma gibi tüm işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Sanal sunucunun işletim sistemine kurmak, değiştirmek, durdurmak/başlatmak gibi onlarca işlemi kolaylıkla yapabileceğiniz panel ürününüz ile birlikte otomatik olarak tanımlanmaktadır.

Teslimatlar otomatik gerçekleşmektedir. Sipariş aktivasyonu sonrası müşteri panelinizde sunucu yönetim paneli oluşmaktadır. Bu yönetim paneli üzerinden sunucunuzu anında kurabilir ve kullanıma başlayabilirsiniz.

Yedekleme sorumluluğu müşterilerimize aittir ancak yedekleme hizmeti almak istiyorsanız sipariş esnasında ekleyebilirsiniz.

 

RDP uzak masaüstü, Microsoft Office’in tüm programlarını istediğiniz gibi kullanma imkânı sunar.