X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bize Ulaşın

Oruç Reis Mah.Vadi Caddesi Giyimkent İstanbul Ticaret Sarayı No:108 Kat:9 Kapı No:552-553 Esenler ISTANBUL

08503084682

02126100007

02126100077

info@utopiabilisim.com.tr

destek@utopiabilisim.com.tr

abuse@utopiabilisim.com.tr

Özellikler

WordPress wp-login Giriş Yolu Değiştirme
13 Mayıs 2024 Pazartesi - 1 ay önce
Okuma Süresi: 3 Dakika

WordPress wp-login Giriş Yolu Değiştirme

WordPress güvenliği her zaman önceliğimizdir. Bu kılavuzda, wp-login giriş yolunu değiştirerek sitenizi daha güvenli hale getirmenin adımlarını adım adım göstereceğiz. WordPress'in varsayılan giriş yolu olan "wp-login"nin yerine farklı bir yol belirleyerek, kötü niyetli saldırılardan korunmanın kolay ve etkili bir yolunu öğreneceksiniz. Sitemizin bu kılavuzunda adım adım talimatları takip ederek, WordPress sitenizin güvenliğini artırabilir ve giriş sayfasını özelleştirebilirsiniz. Güvenliğinizi artırın ve sizi rahatsız eden istenmeyen giriş denemelerine karşı önlem alın!

WordPress wp-login Giriş Yolu Değiştirme
 WordPress yazılımı tüm dünyada ücretsiz ve açık kaynak olmasından dolayı hemen hemen her tarafından tercih edilmektedir. Ücretsiz olması ve herkes tarafından kullanılması sebebiyle zamanla sürümlerde exploitler çıkmaktadır. Güvenliğiniz açısından almanızı önereceğimiz ilk düzenlemelerden biride wp-login ya da diğer giriş yolu olan wp-admin yolunu değiştirmek olacaktır.

 1. Adım
  WordPress’e giriş yapın;
  WordPress yönetici panelinize giriş yaptıysanız, sol menüde yer alan Eklentiler > Yeni Ekle linkine tıklayarak eklenti indireceğiniz sayfaya giriş yapın.
  wordpress eklenti yükleme
 2. Adım
  Eklentiyi indirin ve yapılandırın;
  Ardından Anahtar sözcük bölümünün yanındaki arama bölümüne WPS Hide Login yazarak eklentiyi araması için Enter tuşuna basın. Karşımıza gelen eklentilerden WPS Hide Login eklentisi yapmak istediğimiz için başarılı bir eklentidir. Eklentinin yanında bulunan Hemen Yükle butonuna tıklayarak eklentinin sunucuya yüklenmesini bekliyoruz.
  wp-login admin yolu değiştirme eklenti aratma
  Ardından eklenti sunucuya yüklendikten sonra Etkinleştir butonuna tıklıyoruz ve sayfanın bizi eklentiler sayfasına yönlendirmesini bekliyoruz.


 3. Adım
  WordPress wp-login Giriş Yolu Değiştirme;
  Admin panelimizde solda bulunan menüden Ayarlar > WPS Hide Login adımları ile eklentimize giriş yapıyoruz.

  Login URL bölümünde bulunan kutucuğa yeni giriş yolunu yazarak Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklamanız yeterli olacak. Biz örnek olması açısından utopiabilisim olarak bir giriş yolu belirledik, sizde bunu unutmayacağınız şekilde kendinize göre belirleyebilirsiniz.

  WordPress yönetici paneline yeni giriş adresimiz http://www.ub.web.tr/utopiabilisim şeklindedir.